YEDEK PARÇA

Ağır yüklerin yatay ve dikey eksende taşınmasını sağlayan kule vinçler, birçok parçanın bir araya gelmesiyle imal edilir. Düzenli olarak bakım ve kontrolleri yapıldığında sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlayan vinçler, çok ağır yüklerin kısa süre içerisinde ve güvenle taşınmasına yardımcı olur. İnşaat ve yol yapım sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde kullanılabilen vinçler, farklı tonajlardaki ağırlık kapasitesi ve yükseklikleri ile birbirinden ayrılır. Farklı ölçeklerdeki projeler için ideal seçenekleri bulunan kule vinçlerin satın alınması veya kiralanması mümkündür.

Kule Vinçlerin Satışı ve Kiralanması

Kule vinçlerin kiralanması, genellikle süreklilik sağlanmayan tek projeler için tercih edilir. Farklı ölçeklerdeki projeler için de farklı özelliklere sahip olan vinçler tercih edilebilir. Kiralama durumunda vinçlerin yedek parça tedariki ve bakımı satıcı firma tarafından karşılanır. Vinçlerin satın alınması durumunda, vinç sahibi şirket yedek parça temini ve vincin periyodik olarak bakımından sorumludur. Alanında uzman bir vinç operatörü tarafından kontrol edildiğinde ve bakımlarının düzenli olarak yapıldığında çok uzun yıllar boyunca ilk günkü işlevselliğini koruyan vinçlerin ömrü tükenen yedek parçalarının değiştirilmesi gereklidir. Yedek parça tedarikinde bulunan firmamız, her model kule vinç için uygun çözümler sunar.

Kule Vinçler için Yedek Parça Tedariki

Kule gibi yükselen gövdesi sebebiyle kule vinç adını alan araçlar, inşaat sektörlerinde ağır yüklerin taşınması amacıyla kullanılır. Ana gözdesinin yanı sıra ağırlık taşıyan ve bom adı verilen kollara sahiptir. Farklı tiplerden oluşan kule vinçler kendi başlarına ayakta durabilir. İnşaat ila birlikte yükselen modelleri de bulunan vinçler bağlantı ankrajları sayesinde sabitlenebilirler. Gövde ile bomun kesiştiği kabinlerde çalışan vinç operatörleri, alanında uzman ve deneyimli olmalıdır. Yükün bomdaki yerine göre vincim kapasitesi değişebilir. 6 bin kiloya kadar taşıma kapasitesi bulunan kule vinçler, bu sayede iş süreçlerinin daha hızlı ve daha verimli olmasını sağlar.

Kule Vinçlerde Hangi Parçalar Bulunur?

Kule vinçlerin yedek parça elemanları ise; elektrik motor (electric motor), hidrolik parçalar (hydraulics parts), kabin ve gövde (cabine and frame), fren sistemi (braking), bom (boom), elektrik-elektronik parçalar (electric-electronic components), kaldırma sistem parçaları (winch group parts) şeklindedir. Yedek parça satışı ve elektronik servis hizmeti sunan firmamız kule vinçlerin çok daha uzun sürelerde kullanıma sunulması için ihtiyaç duyulan parçaların değişimi ile ömrünü çok daha fazla uzatabilir. Garantili yedek parçaları ile her model vinç için sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan parçalar, rekabetçi fiyatlarla sektöre arz edilir.