SATILIK KULE VİNÇ

Yatay ve düşey eksende kullanılabilen ve kullanıldıkları alanlarda zaman ve efordan büyük ölçüde tasarruf edilmesini sağlayan kule vinçler, genellikle yol yapım işlerinde ve inşaat projelerinde işlev görür. Çelik strüktürde bulunan bu makineler, en ağır yüklerin dahi kolay bir şekilde kaldırılabilmesine olanak tanır. Kule vincin kullanıldığı alanlarda yüklenici firmalar, vinçlere satın alma veya kiralama yoluyla ulaşabilirler.

Satın Alma Yoluyla Vinç Kullanımı

Satın alma yoluyla kule vinç sahibi olmak isteyenler, adını kule gibi olan gövdesinden alan makineyi tercih ederek sürekli olarak kullanıma alabilir. Deneyimli bir vinç operatörü tarafından kontrol edilmesi gereken kule vinçlerin bakımları düzenli olarak yaptırıldığında herhangi bir sorun oluşturmadan uzun yıllar boyunca ilk günkü kalitesiyle kullanılabilir. Vinç, genellikle inşaat veya yol yapım işlerinde sürerlilik kazanan firmalar tarafından tercih edilir. Vinç satın alındıktan sonra tüm tasarruf hakları alıcıya ait olur. Böylece her defasında kiralama ücreti ödemeye gerek kalmadan kule vinç sahibi olabilir ve vince ihtiyaç duyulmayan anlarda diğer inşaat firmalarına kiralayabilirsiniz.

Kendi Başına Ayakta Duran Kule Vinçler

Kule vinçler, kullanım alanlarına göre farklı modellerde üretilebilirler. Kendi başına ayakta durabilen modeller olduğu gibi inşaat ile birlikte yükselen seçenekler de mevcuttur. Bağlantı ankajları ile sabitlenme özelliğine sahip olan kule vinçler, böylece herhangi bir sorun yaşanmadan en ağır yüklerin dahi profesyonel bir şekilde taşınmasına olanak verir. İnşaat sektöründeki gereksinimlere etkin bir şekilde yanıt veren modellerin yükseltilmek istenmesi durumunda kulenin orta bölümünde bulunan ekleme bölümünün ayrılıp yükseltilmesi, ardından aşağıda bulunan sabit parçaya yanaşması ile gerçekleşir. Çok projeli firmaların satın almayı tercih ettiği vinçler, sektörün lideri markalar tarafından arz edilerek Türkiye’nin dört bir noktasına ulaştırılır. Her ölçekten firmanın gereksinimlerine uygun olarak tercih edebileceği farklı modeller, bir kez satın alındıktan sonra birçok projede kullanılabilir.

Her Açıdan Maliyet Avantajı

Kule vinçler, iş gücünün yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilir. Zamandan ve iş gücünden tasarruf edilmesini sağlayan modeller sayesinde projeler çok daha kısa bir sürede tamamlanarak kullanıma hazır hale getirilir. Böylece yüklenici firma sonraki projelerine daha hızlı bir şekilde başlama imkanına sahip olur. Normal standartlarda 10 kişinin zorlukla kaldırabileceği yüklerin saniyeler içerisinde ve bir tüy kadar hafifmiş gibi kaldırılmasını sağlayan vinçler, kullanıldığı alanlarda büyük bir avantaj oluşturur. Bakım ve onarımları düzenli olarak yapıldığında herhangi bir sorun yaşanmadan kullanıma olanak tanıyan vinçler, aynı zamanda vinç operatörü ve bakım hizmetleri sayesinde istihdama da katkıda bulunur.